1 Piksel Kaç Cm – Kaç Mm Yapar

Uzunluk formülleri örnekleri rehberinden santimetre – piksel çevirme ve milimetre – santimetre ölçüleri hesaplama ve birim çevirme ile ilgili bilgiler aşağıdaki satırda bulunmaktadır.

PİKSEL – SANTİMETRE – PİKSEL ÇEVİRME

1 piksel kaç cm yapar? 0,01 cm eder.
1 cm kaç piksel yapar? 100 px eder.

PİKSEL – MİLİMETRE – PİKSEL ÇEVİRME

1 piksel kaç mm yapar? 0,1 mm eder.
1 milimetre kaç piksel yapar? 10 px eder.

Hesaplamada yararlanılan terimler: kaç milimetredir, kaç santimetredir, kaç pikseldir
Hesaplamada yararlanılan kısaltmalar: Milimetre’nin kısaltması mm, Santimetre’nin kısaltması cm, piksel’ın kısaltması px

Burada piksel – cm hesaplama ve piksel – mm hesaplama örnekleri verilmiştir. Bu sayfada alan piksel hesaplama tablosu ve birim çevirici değerleri yaklaşık değerlerdir ve dolayısıyla kesin rakamları ifade etmez. Formüller vasıtasıyla hesaplanmış olup bilimsel ve akademik çalışmalar için yetersiz olabilir. Kesin ve net bilgiler için bilimsel cetveller, hesap makinesi ve akademik ölçü birimi çeviri programlarından yararlanmanız önerilir. Aksi halde sorumluluğumuzun bulunmadığını bilmenizi isteriz.

*** santimetre – metre – piksel hesaplaması nasıl yapılır hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.

2 thoughts on “1 Piksel Kaç Cm – Kaç Mm Yapar

  1. Acil bir durum vardıhemen Googleye 1cm kaç pixcel yapar dedim ve bu güzel siteye girerek hemen işimi çözdüm, böyle yararlı bir yer oldugunuz için teşekkür ederim. Tekrardan teşekkür ediyorum, iyi günler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir