1 Kilometre Kaç Dam – Kaç Hm Yapar

Uzunluk formülleri örnekleri rehberinden desimetre – kilometre çevirme ve hektometre – dekametre ölçüleri hesaplama ve birim çevirme ile ilgili bilgiler aşağıdaki satırda bulunmaktadır.

KİLOMETRE – DEKAMETRE – KİLOMETRE ÇEVİRME

1 kilometre kaç dam yapar? 100 dam eder.
1 dekametre kaç km yapar? 0,001 km eder.

KİLOMETRE – HEKTOMETRE – KİLOMETRE ÇEVİRME

1 kilometre kaç hm yapar? 10 hm eder.
1 hektometre kaç km yapar? 0,1 km eder.

Hesaplamada yararlanılan terimler: kaç kilometredir, kaç hektometredir, kaç dekametredir
Hesaplamada yararlanılan kısaltmalar: Hektometre’nin kısaltması hm, Kilometre’nin kısaltması km, dekametre’nin kısaltması dam

Burada kilometre – hektometre hesaplama ve  kilometre – dekametre hesaplama örnekleri verilmiştir. Bu sayfada alan kilometre hesaplama tablosu ve birim çevirici değerleri yaklaşık değerlerdir ve dolayısıyla kesin rakamları ifade etmez. Formüller vasıtasıyla hesaplanmış olup bilimsel ve akademik çalışmalar için yetersiz olabilir. Kesin ve net bilgiler için bilimsel cetveller, hesap makinesi ve akademik ölçü birimi çeviri programlarından yararlanmanız önerilir. Aksi halde sorumluluğumuzun bulunmadığını bilmenizi isteriz.

*** kilometre – dekametre – hektometre hesaplaması nasıl yapılır hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.

One thought on “1 Kilometre Kaç Dam – Kaç Hm Yapar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir